مرکز تماس
۸۸۶۱۵۳۳۱ الی ۳

فولاد شاهین بناب

توضیحات پروژه

فولاد شاهین بناب

این شرکت به عنوان نخستین شرکت تابعه مجتمع فولاد بناب ، دارای دو خط تولید نورد گرم میلگرد در حال تولید و یک خط در حال راه اندازی می باشد . خطوط در حال تولید این شرکت با ظرفیت ۶۰۰ هزار تن در سال ، انواع میلگرد آجدار ساختمانی از سایز ۸ الی ۳۲ میلی متر را روانه بازار می کند .

خط نورد شماره یک مجتمع شاهین با استفاده از تجهیزات و دستگاه های ایتالیایی قادر به تولید و نورد میلگرد نوع AIII در دو سایز ۱۶ و ۱۸ می باشد .

خط شماره ۲ مجتمع شاهین بناب نیز همچون خط نخست با استفاده از تجهیزات و دستگاه های ایتالیایی قادر به تولید و نورد میلگرد نوع AIII در سایز های ۲۰ ، ۲۲ و ۲۵ و با سرعتی معادل ۵ الی ۶ متر بر ثانیه می باشد.

ذوب شاهین

خط نورد گرم پیوسته فولاد شاهین با طراحی به شیوه نوین سومین خط نورد مجتمع فولاد شاهین به شمار می رود. عملیات اجرایی این خط نورد با هدف تولید میلگرد آجدار در شهریور ماه سال ۱۳۸۸ در مجتمع فولاد بناب آغاز شد. این خط نورد با ظرفیت تولید سالانه ۶۰۰ هزار تن به زودی به بهره برداری می رسد . در این خط نورد تولید سایزهای مختلف میلگرد آجدار میسر بوده و کوره آن با ظرفیت ۱۰۰ تن در ساعت قابلیت شارژ شمش های ۱۲ متری را دارا است . افزایش راندمان کار به دلیل سرعت بالای تولید این خط گرم پیوسته را از بقیه خطوط نورد متمایز کرده است.

فولاد صنعت بناب

این شرکت متشکل از ۲ خط تولید شامل خطوط نورد گرم میلگرد و مقاطع سبک برای تولید انواع میلگرد آجدار ساختمانی از سایز ۸ الی ۳۲ میلی متر و مقاطع سبک فولادی از قبیل نبشی ، ناودانی ، تسمه و چهار پهلو از سایزهای ۲۰ الی ۸۰ میلی متر به ظرفیت تولید ۶۵۰ هزار تن در سال می باشد. از دیگر توانمند های فولاد صنعت بناب می توان به خط تولید نورد گرم مقاطع سنگین با هدف تولید انواع نبشی از سایزهای ۱۰۰*۱۰۰ الی ۲۰۰ *۲۰۰ میلی متر ، ناودانی از سایز ۱۰۰ الی ۲۵۰ میلی متر ، تیر آهن از سایز ۱۰۰ الی ۲۶۰ میلی متر و تیر آهن بال پهن از سایز ۸۰ الی ۲۰۰ میلی متر ( برای اولین بار در ایران ) اشاره کرد. خط شماره ۱ این مجتمع می تواند انواع مقاطع گرد میلگردی و مقاطع نیشی را تولید نماید . مقاطع نبشی تولیدی شامل نبشی۴۰ تا نبشی۷۰ و مقاطع میلگردی از سایز ۸ الی ۳۲ می باشد . خط شماره ۲ فولاد صنعت توان تولید انواع پروفیل و نبشی های صنعتی سنگین مانند نبشی ۱۰۰ ، ۱۲۰ ، … و مقاطع پروفیل ناودانی و تیر آهن در مقاطع ۱۲۰ ، ۱۴۰ ، ۱۶۰ ، ۱۸۰ و ۲۰۰ را دارد . این شرکت در زمینی به مساحت ۱۱ هکتار احداث شده است .

فولاد صنعت سهند

این شرکت نیز با ۲ خط تولید در زمینی به مساحت تقریبی ۱۱ هکتار احداث شده است . هر یک از خطوط تولید این شرکت توان تولید میلگــرد آجدار ساختمــانی از سایـز ۸ الی ۳۲ میلی متر را دارا می باشد که در مجموع تولید این کارخانه ۶۵۰ هزار تن در سال است . خطوط تولید این مجتمع توان تولید مقاطع میلگردی نوع AII در سایزهای ۸ و ۱۰ و نوع AIII در سایزهای ۱۲ و ۱۴ را دارد . در این دو خط از سیستم بسته بندی دوبل استفاده شده است که دارای مزایایی از جمله بسته بندی راحت و افزایش کیفیت محصول است .

فولاد صنعت شهریار

مجتمع فولاد صنعت شهریار به عنوان نخستین واحد ذوب و ریخته گری پیوسته شمالغرب کشور در سال ۱۳۸۷ در زمینی به مساحت ۹ هکتار واقع در حوزه مجتمع فولاد بناب تاسیس شد. نخستین شمش فولادی در این مجتمع همزمان با ۱۵ خرداد ماه سال ۱۳۸۹ ریخته گری شد و حدود یک ماه بعد یعنی در ۱۴ تیرماه همان سال، مجتمع فولاد صنعت شهریار با حضور ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران افتتاح و به بهره برداری رسید. در حال حاضر در این مجتمع انواع شمش ( بیلت ) فولادی غیر آلیاژی از سایز ۱۲۵ الی ۱۵۰ میلی متری در طول های ۶ متری تولید می شود . ظرفیت اسمی این مجتمع تولید ۳۲۰ هزار تن از انواع شمش های فولادی ( بیلت ) در سایزهای ۱۲۵ الی ۱۵۰ میلی متر به طول ۶ متر می باشد.

پروژه گسترش فولاد شهریار

این پروزه با چهار خط تولید ذوب و ریخته گری پیوسته ، احیاء مستقیم و دو خط نورد گرم پیوسته با هدف تولید شمش فولادی ، آهن اسفنجی و پروفیل های سنگین و نیمه سنگین H چشم انداز توسعه شرکت فولاد صنعت بناب به شمار می رود . ظرفیت اسمی این شرکت سه میلیون و ۵۰۰ هزار تن در سال می باشد.