مرکز تماس
۸۸۶۱۵۳۳۱ الی ۳

پاسخ مهدی جهانگیری به شایعات مطرح شده اخیر

در پی شایعات مطرح شده توسط جناب آقای علیرضا زاکانی، مهدی جهانگیری برادر اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهور و کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری مواردی را مطرح کرد که به شرح ذیل است:
با نام خدا
جناب آقای علیرضا زاکانی
سلام علیکم؛
متاسفانه در فضای تبلیغات انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری، که بیش از هر زمان دیگر فضای جامعه و ساحت سیاسی کشور نیازمند حضور فعال مدنی همه هموطنان عزیز به منظور اعتلای نام میهن اسلامی و مشارکت حداکثری است، مطلع شدم که جنابعالی با زیر پاگذاشتن اخلاق اسلامی و موازین قانونی، دست به انتشار پاره ای شایعات بی اساس زده اید،که بنده به جهت تنویر افکار عمومی نکاتی چند را اعلام می دارم.
بنده مفتخرم که از ابتدای فعالیت کاری خود جز در مسیر سربلندی این خاک مقدس قدم نگذاشته و غیر از مجرای صحیح اقتصادی و نه سیاست زدگی خام و غیر اصیل راه دیگری نرفته و همواره کوشیده ام کارآفرینی؛ اشتغال و کسب رزق حلال برای جوانان مستعد این مرز و بوم را وجهه همت خویش قرارداده و بی منت به رضای پرودگارم بیندیشم که انتخاب اینجانب به عنوان کارآفرین برتر در سال های مختلف گواهی بر این مدعاست.
مجموعه کاملا خصوصی “گروه مالی گردشگری” و شرکت های عضو، از ابتدای شکل گیری و مشارکت در فعالیت های اقتصادی، متعلق و وابسته به هیچ نهاد، شخص و مجموعه دولتی و شبه دولتی و جریان خاص نبوده و جملگی با مشارکت فعالان گردشگری، اقتصادی و سهامداران آن ایجاد شده و طبق ضوابط حقوقی و قانونی کشور در حال فعالیت می باشد.
بنده افتخار این را داشته ام در زمانی که دغدغه مقام معظم رهبری عمل به اقتصاد مقاومتی است، مجموعه گروه مالی به عنوان یک نهاد اقتصادی بخش خصوصی در کشور منویات ایشان را نصب العین خود قرار داده و پروژه های اقتصادی در مناطق محروم مانند شهرستان های بافت و ارزوئیه در استان کرمان را به عهده گرفته است که اجرای این پروژه های اقتصادی عظیم به گواه نمایندگان ولی فقیه و ائمه جمعه و مسئولین محترم این دو شهر تاثیر فراوانی در رشد و توسعه اقتصادی این مناطق محروم و ایجاد اشتغال بین جوانان داشته است. همچنین اقدامات ارزشمند گروه مالی گردشگری در انجام خدمات اجتماعی در مناطق محروم و نهضت ساخت مدارس در این مناطق بر کسی پوشیده نیست.
در خصوص شایعات پیرامون تأسیس بانک گردشگری، همانگونه که در اطلاعیه رسمی این بانک نیز منتشر شده، بانک گردشگری به عنوان یک بانک تجاری به خواسته فعالان حوزه گردشگری و با هدف توسعه و رونق صنعت گردشگری کشور در قالب قانون اجازه تأسیس بانک های غیر دولتی مصوب ۱۳۷۹ مجلس شورای اسلامی تأسیس و در چارچوب ضوابط و مقررات کشور و زیر نظر دستگاه های نظارتی از جمله بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، سازمان بورس و اوراق بهادار، و غیره فعالیت می نماید و امروزه به همت هزاران نفر از پرسنل جوان ، متخصص و پر تلاش شاغل در این بانک به عنوان یک بانک شاخص در شبکه بانکی و تخصصی در حوزه گردشگری شناخته و در طول دوران فعالیت خود نیز از هیچ رانت اقتصادی خرد و یا کلان بهره مند نشده است.
در عجبم شما که سالها در مسند نمایندگی مجلس شورای اسلامی وظیفه قانونگذاری را به عهده داشتید چطور نمی دانید که بر اساس مقررات موجود از جمله اصل ۴۴ قانون اساسی امکان تملک سهم یک بانک برای یک فرد امکان پذیر نمی باشد و لیست سهامداران بانک در گزارش های مجامع و از طریق سامانه سازمان بورس و اوراق بهادار برای عموم مردم عزیز قابل رویت است.
در خصوص ادعای مطرح شده واهی مبنی بر عضویت بنده در هیأت مدیره شرکت بازرگانی پتروشیمی (PCC) با کمی بررسی و مشاهده دقیق سامانه اداره ثبت شرکتها نیز مشخص می شود که بنده در هیچ دوره ای عضو هیأت مدیره این شرکت نبوده، چنانکه در جوابیه شرکت مذکور نیز این امر اطلاع رسانی دقیق شده و قابل مشاهده است.
بنده به شما توصیه می کنم اگر به راستی می خواهید بدانید مجموعه گروه مالی گردشگری چه می کند، کافی است به کارنامه این گروه در حوزه ایجاد اشتغال، توسعه زیرساخت های اقتصادی و تحقق اقتصاد مقاومتی نظری بیندازید. بنده شاکر درگاه الهی هستم که مجموعه گروه مالی گردشگری تا کنون توانسته بیش از ۶۰۰۰ نفر شغل پایدار و مولد ایجاد و در راستای رفع مشکل بیکاری جوانان این مرز و بوم کارنامه قابل قبولی داشته باشد.
همچنین در راستای عمل به بیانات مقام معظم رهبری در سال تولید و اشتغال، برنامه ریزی این گروه مبنی بر ایجاد ۴۰۰۰ هزار نفر شغل جدید در سال جاری بوده که به حول و قوه الهی این مهم با تلاش همکارانم در گروه مالی گردشگری در حال انجام است. این برنامه ریزی و ایجاد اشتغال نه حاصل رانت و رابطه بلکه حاصل یک تفکر جدید و جوان است که به جای فرافکنی و کوبیدن بر طبل ناامیدی سعی در رونق اقتصادی کشور دارد.

ما نگوییم بد و میل به ناحق نکنیم / جامه کس سیه و دلق خود ازرق نکنیم
مهدی جهانگیری

30 دیدگاه دربارهٔ «پاسخ مهدی جهانگیری به شایعات مطرح شده اخیر»

 1. زحمات و تلاش های برادر بزرگوار جناب دکتر مهدی جهانگیری بر هیچ کس پوشیده نیست و تمرکز بر روی تخریب نیروهای زحمتکش نظام بجای کمک به رفع مشکلات مردم و کشور نتیجه ای جز پسرفت در عرصه ی فرهنگ، سیاست و اقتصاد نخواهد داشت .
  پسندیده تر آن است که هر فرد عملکرد و کارنامه ی خود را تحلیل نماید بجای نقد و تخریب دیگران !

 2. سلام
  درود به شما جناب دکتر جهانگیری،کارهایی که شما برای جوانان انجام داده اید برهیچ کس پوشیده نیست.وخدا پشت و پناه شما باشد.

 3. سلام بسی مایه افتخار است که مجموعه ای باکارآفرینی واشتغال درراه آبادانی ایران میکوشند آن هم در سیستم مالی و بانکی کشور که خود افتخار سی سال خدمت در آن سیستم را دارم به عنوان یک ایرانی تشکر وسپاس خود را تقدیم مینمایم به امید پیروزی وسربلندی ایران

 4. با سلام و درود
  جناب آقای دکتر جهانگیری
  برادر گرامی حضرتعالی و جنابعالی خار چشم بدخواهان این نظام هستید باعث افتخار بوده و هستید حق نگهدارتون

 5. جناب آقای دکتر جهانگیری، با عرض سلام و خدا قوت خدمت جنابعالی، آرزوی سلامتی و پیروزی برای شما دارم. دست مریزاد برادر عزیز

 6. با سلام
  شواهد و قرائن و بخصوص جوابیه ی مبسوطی که جنابعالی منتشر نمودید نشاندهنده این است که اخوان جهانگیری از هرگونه تهمت و برچسب فساد و رانت بازی و زد وبند کاملا مبرا بوده و ایجاد این شایعات کاملا بیهوده میباشد. آقایان جهانگیری ما به مدیران موفق و پاکدستی چون شما افتخار میکنیم. مستدام و موفق باشید خدا یارتان.

 7. با سلام
  جناب آقای دکتر مهدی جهانگیری یکی از معدود افراد فعال , با پشتکار, جدی, خلاق , متدین و کارآفرین در این کشور میباشند. که متاسفانه بجای استفاده از ظرفیت مدیریتی و تواتمندی ایشان, بدخواهان نظام و انقلاب اسلامی عزیز سعی در تخریب همچین شخصیتهای توانمندی رابا دروغ کذب خود دارند, باشد که رستگار شوند.

 8. مدیریت افتخاربزرگی است که پروردگارمتعال آن را برعهدیه کسانی قرارداده که باعمل خالصانه خویش درمسیرخشنودی ورضایت مردم گام برمی دارند برادرارجمند جناب آقای دکترمهدی جهانگیری تلاش های بی وقفه ، پیگیری وسخت کوشی وهمت والای حضرتعالی درحوزه توسعه اقتصاد و گردشگری برهیچکس پوشیده نیست و ازدرگاه ایزدمنان دوام عزت وسلامت ، تداوم حضور ، در راستای دستیابی به اهداف عالیه مسئلت دارم .

 9. متاسفم که نماینده منتخب مردم در تشدید تنش ها و جنگ روانی و جوسازی و آمارسازی ، نقش کلیدی رو بازی میکنند ، این بود آرمانهای ما ! چه سودی میبرید از ایجاد دلسردی و ناامیدی در مردم ! کارنامه دکتر مهدی جهانگیری در این سالها بعنوان یک کارآفرین برتر روشن است ، شما چه کردید بعنوان نماینده خدمتگزار مردم !

 10. بنده تمام زندگی خود را مدیدون بانک گردشگری و تلاش های جناب آقای دکتر جهانگیری هستم در درجه اول سپاسگذار خدای مهربان هستم و باید عرض کنم به لطف بانک گردشگری توانستم ازدواج کنم ، صاحب فرزند شوم و منزلی برای خود تهیه کنم.

 11. سلام
  من در مدت یک سالی که در خدمت این گروه بوده ام چیزی جز بیانات جناب دکتر ندیده و نشنیده ام.خداوند افرادی همچون دکتر مهدی جهانگیری را برای پیشرفت کشور و رفع مشکلات جوانان از شر دشمنانش مصون بدارد.
  به امید موفقیت روزافزون برای شما و گروه مالی گردشگری
  خداوند متعال یار و یاورتان باد

 12. جناب زاکانی تو کی هستی که باچهره همیشه طلبکارت از افراد کارآفرین همچون دکتر مهدی جهانگیری ایراد میگیری؟گناه ایشان چیست که از وقتی اقای اسحاق جهانگیری سخن از گازانبر قالیباف به زبان آورد شما همه بهش حمله ور شدید؟مرد باشید ودر زمان مناظره حرف بزنید,نه بعد

 13. جناب آقای جهانگیری یکی از معدود مدیران وکارافرینان شایسته وباتفکر در حوزه سرمایه گذاری و گردشگری کشور میباشند ؛ که خدمات این بزرگوار جهت تحقق اقتصاد مقاومتی و اشتعالزایی بر کسی پوشیده نیست. جناب آقای جهانگیری انشااله با جدیت بیشتر برای سربلندی ایران عزیزبه کار خود ادامه خواهند داد.در جواب منتقدین
  تودر کنار فراتی ندانی این معنی
  به راه بادیه دانند قدر آب زلال

 14. سلام متشکر از روشنگری شما و شفافیت سازی به رقیبان انتخابی نصیحت میکنم بجای تخریب دیگران عملکرد خودتان را بیان نمایید تا بدانیم چه کسی مرد عمل عالمانه میباشد.ملت شعور شناخت عالم وجاهل وعملکرد هر یک را دارد .بنابراین شما بفرمایید چه کرده و چه میتوانید مطابق تواناییهای حیطه اختیاری انجام دهید.که غلط مال آنکسی است که دیکته زیاد مینویسد .مسلما کسی که دیکته نمینویسد غلط هم ندارد. والسلام

 15. از جواب کوبنده و دقیق جناب آقای دکتر جهانگیری به شایعات بی اساس و کذبی که فقط برای کوبیدن اقدامات بسیار با ارزش دولت کنونی منتشر می شود کمال تشکر را داریم.

 16. آقای دکتر گوش مردم از چرندیات اینها پر است خسته نباشید و به اهداف والاتر در گروه بی اندیشید دست مریزاد خدا قوت

 17. از پاسخ کوبنده و دقیق جناب آقای دکتر جهانگیری به شایعات بی اساس و کذبی که تنها برای کوبیدن اقدامات بسیار با ارزشی که راستای منویات مقام معظم رهبری و ایجاد اشتغال منتشر می شود کمال تشکر و احترام را داریم. حق نگهدارتون

 18. سلام انصافااقای جهانگیری مدیری ارزشمندهستتدوهمیشه دغدغه ایشان بحث تولیدداخلی بوده وواقعا درعرصه گردشگری خوب عمل کردندبرایشان ارزوی موفقیت روزافزون راازخداوندخواستاریم

 19. سلام
  ایران به وجود شما افتخار می کند .باشد آنان که برای شما دسیسه چینی میکنند ،بتوان زره ای از اقدامات شما رو به ثمر بیاورند، ما مردم ایران به وجود کارآفرین هم چون شما مفتخریم.امید است همیشه پایدار و سرزنده باشید

 20. من اهل شهر ارزوئیه هستم و به عینه زحمات وتلاشهای جناب اقای جهانگیری در خصوص ایجاد اشتغال در این شهرستان را دیده ام پیروز و سربلند باشید

 21. بنده که در حوزه گردشگری فعالیت میکنم حداقل میدونم دولت آقای روحانی در این بخش کم کار نکردن
  همچنین جناب دکتر جهانگیری که یکی از ستون های شرکت سرمایه گذاری میراث فرهنگی هستند به حق سنگ تمام گذاشتند.

 22. درود بر مرد خستگی ناپذیر دیار کریمان علی الخصوص سیرجان عزیز بسیار خرسند شدم از جوابیه محترمانه شما به جناب اقای زاکانی که با دلایل منطقی میبایست جوابیه این افراد بد سلیقه رو این چنین داد امیدوارم موفق و پیروز باشید حاج مهدی عزیز

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.