مرکز تماس
۸۸۶۱۵۳۳۱ الی ۳

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین استانداری کرمان و گروه مالی گردشگری

تفاهم‌نامه همکاری بین استانداری کرمان و گروه مالی گردشگری در بخش صنعت، معدن و گردشگری منعقد شد.
تهیه نقشه راه و چارچوب کلی ایجاد همکاری به منظور مشارکت و انجام سرمایه‌گذاری در بخش صنعت، معدن و گردشگری توسط شرکت و انجام حمایت و ایجاد زمینه‌های اجرای پروژه‌ها توسط استانداری به عنوان هدف و موضوع تفاهم‌نامه همکاری بین استانداری کرمان و گروه مالی گردشگری مطرح شده است.

بر اساس این تفاهم‌نامه انجام سرمایه‌گذاری در زمینه معادن سنگ آهن، مس و همچنین ساخت واحدهای فرآوری و تولید محصولات فولادی و مس توسط شرکت و پیشنهاد و معرفی سایر زمینه‌های سرمایه‌گذاری صنعتی و معدنی به وسیله طرف دوم و اعطای مجوزهای استانی و ملی و تسهیل امر سرمایه‌گذاری با انجام حمایت‌های قانونی در سطح منطقه و مرکز با همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط انجام می‌شود.

خرید و راه‌اندازی طرح فولاد بافت توسط گروه مالی گردشگری با توجه به سیاست‌های دولت مبنی بر واگذاری طرح‌ها به بخش خصوصی و هماهنگی‌های استاندار کرمان با هیئت عامل ایمیدرو مقدمات واگذاری طرح فولاد بافت طی مدت یک ماه توسط ایمیدرو به شرکت گسترش صنایع و معادن ماهان از دیگر توافقات طرفین در این تفاهم‌نامه است.

همچنین مشارکت در زمینه سنگ‌آهن به طور مشخص با گهر زمین برای احداث یک واحد چهار میلیون تنی کنسانتره آهن و چهار میلیون تن گندله توسط طرف نخست و اعطای مجوز و گسترش سرمایه‌گذاری با حمایت استانداری و تأمین منابع مالی از طریق صندوق توسعه ملی و با توجه به موقعیت خاص شهرستان سیرجان و قرار گرفتن در مسیر ترانزیت شمال و جنوب کشور در این تفاهم‌نامه ذکر شده است.

بر اساس این قرارداد مقرر شد اجرای طرح‌های عظیم صنعتی و ضرورت احداث یک مجموعه بزرگ تفریحی، تجاری و اقامتی «هتل چهار ستاره» در سایت ۲۷ هزار متری شرکت پارس زیگورات با سرمایه‌گذاری یک‌هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال مقرر شد با حمایت طرف دوم دستگاه‌های آب و فاضلاب شهری، برق، گاز و مخابرات راه و شهرسازی همکاری لازم با شرکت پارس زیگورات در این رابطه نیز اقدام شود.

در این تفاهم‌نامه همچنین انجام سرمایه‌گذاری و ایجاد منطقه رفاهی – اقامتی در بافت قدیم شهر کرمان توسط شرکت سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی و گردشگری ایران مورد تاکید قرار گرفته است.

بر اساس این تفاهم‌نامه مقرر شده است که محدوده موردنظر در جنب آتشکده زرتشتیان در قالب طرح سرمایه‌گذاری برای استفاده خدماتی- رفاهی و گردشگری مصوب و با مشارکت سرمایه‌گذار و همکاری شهرداری، میراث فرهنگی و طرح و نظارت میراث تملک و اسناد به نام سرمایه‌گذار منتقل شود که در این راستا مقرر شد طی یک هفته تفاهم‌نامه سه جانبه‌ای بین شهرداری، میراث و سرمایه‌گذار به امضا رسد.

با توجه به وجود معادن کرومیت در منطقه ارزوئیه و ناتمام ماندن کارخانه فروکرم مقرر شد شرکت معادن اسفندقه طی مدت یک ماه مذاکرات لازم را با شرکت دفینه ثمین به عمل آورد و در صورت عدم رغبت شرکت مذکور به ادامه طرح این پروژه به شرکت توسعه صنایع و معادن ماهان پیشنهاد شود.