مدیر پروژه کاروانسرای وکیل خبر داد؛کار مرمت و احیاء کاروانسرای وکیل کرمان به پایان رسید

مدیر پروژه کاروانسرای وکیل اعلام کرد: کار مرمت، احیاء و احداث کاروانسرای وکیل کرمان، پایان یافته و در صورت مساعد بودن شرایط، دهه فجر امسال آماده بهره‌برداری خواهد بود.
به گزارش روابط عمومی گروه مالی گردشگری، نادر مصابری با بیان اینکه در حال حاضر در حال تجهیز هتل کاروانسرای وکیل نیز هستیم، گفت: راه اندازی و تست تأسیسات اعم از مکانیکال، الکتریکال و جریان ضعیف که مربوط به نرم‌افزار هتل است، بیش از یک ماه زمان نیاز دارد.
وی افزود:چنانچه شرایط کرونا کماکان حاکم باشد و موضوع گردشگری را مانند گذشته تحت تأثیر قرار دهد، راه اندازی و بهره برداری در این شرایط از سیاست‌های بالادستی و مدیریتی نشأت خواهد گرفت.
به گفته مصابری، با بهره برداری از این مجموعه گردشگری، طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده، اشتغال حدود ۱۰۰ نفر بطور مستقیم و زنجیره ی عظیم و گسترده ای از مشاغل مرتبط و وابسته به آن ایجاد خواهد شد.
وی گفت: قرارداد سرمایه گذاری در احیاء و مرمت کاروانسرای وکیل کرمان در سال ۱۳۹۶ بین شرکت “گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی و گردشگری ایران” (سمگا) و صندوق احیاء و بهره‌برداری از اماکن تاریخی وابسته به وزارت میراث فرهنگی منعقد و عملیات اجرایی آن از ابتدای سال ۱۳۹۷ شروع شد.
مصابری افزود: با توجه به نوسانات قیمت‌ها در سال های اخیر، تاکنون در بخش عمرانی حدود ۷۵ میلیارد تومان هزینه صرف شده که با توجه به کارهای باقی مانده، پیش بینی می شود تا ۹۵ میلیارد تومان افزایش یابد و برای بخش تجهیزات هتلی نیز حدود ۳۰ میلیارد تومان هزینه برآورد شده که تاکنون حدود ۷ میلیارد تومان صرف شده است.
وی گفت: مجموعه کاروانسرای وکیل در گذشته یک مجموعه تجاری بوده و تغییر آن به هتل با توجه به موقعیت آن در مرکز شهر و در بافت قدیمی و همچنین مجاورت با بازار گنجعلی‌خان و جاذبه های توریستی موجود در این محدوده، تأثیر بسزایی در رونق گردشگری شهر کرمان خواهد گذاشت. از آنجا که کاروانسرای وکیل بزرگ‌ترین کاروانسرای درون شهری کشور است، قطعا مخاطبان و گردشگران داخلی و خارجی خاص خود را خواهد داشت.
مصابری افزود: هتل کاروانیکا ( هتل کاروانسرای وکیل ) دارای ۵۷ اتاق و سوییت اقامتی است که در مجموع ۱۴۴ تخت را شامل می شود. این مجموعه دارای رستوران، شربتخانه، کافی شاپ، فضای ورزشی، کتابخانه و آمفی تأتر است.
وی از مقام های محلی و استانی به ویژه استاندار و مدیرکل میراث فرهنگی کرمان برای مساعدت و همراهی برای اجرای پروژه کاروانسرای وکیل قدردانی کرد و خواستار اعطای تسهیلات ویژه ای برای سرمایه گذاران در صنعت گردشگری شد تا سرمایه‌گذاران ترغیب به سرمایه‌گذاری در این حوزه شوند.
شرکت “گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی و گردشگری ایران” (سمگا)، بازوی اجرایی گروه مالی گردشگری در حوزه گردشگری و هتلداری است.