در تولید آهن اسفنجی: فولاد بافت رکورد شکنی کرد، تولید ۶۵ هزارتن آهن اسفنجی در یک ماه

مدیر عامل شرکت گسترش صنایع ومعادن ماهان؛ از رکورد شکنی واحد تولید آهن اسفنجی شرکت احیاء استیل فولاد بافت، به میزان  ۶۵ هزارتن درماه جاری خبر داد.

صادق جاهد خطیبی که از طرح تولید آهن اسفنجی احیا استیل بافت؛ بازدیدکرده بود؛ ضمن اعلام این خبرافزود: با سعی و تلاش پرسنل این شرکت؛ میزان تولید آهن اسفنجی در ساعت به ۹۰تن رسیده است.

وی با بیان اینکه با این رکورد شکنی بی سابقه؛ تولید آهن اسنفجی در روز به۲۱۶۰ تن  و در مجموع ماهانه بالغ بر ۶۵ هزار تن رسیده اتفاق مبارک ومیمونی است که درسایه مدیریت منسجم و تلاش پرسنل وکارشناسان این شرکت محقق شده است.

بنا به این گزارش، مدیرعامل شرکت گسترش صنایع و معادن ماهان ضمن تشکر ازمدیران، کارشناسان و پرسنل این شرکت که درتولید آهن اسفنجی رکورد شکنی کرده اند گفت: امیدوارم که این روند کماکان تداوم داشته باشد و شاهد موفقیت های بیشتر در زمینه تولید بیشتر و به بهره برداری رسیدن فاز ۲ توسعه این واحد نیز باشیم.

خطیبی که درجمع مدیران ؛ پرسنل ؛ مشاورین و پیمانکاران احیا استیل بافت ؛ حضوریافته بود؛ در سخنان کوتاهی از تلاش های آنها درخصوص اقدامات اجرایی برای پیشرفت احداث فاز ۲ توسعه کارخانه تشکر کرد و اظهار امیدواری نمود: بزودی شاهد کلنگ زنی فاز دوم توسعه این کارخانه باشیم واز این رهگذر نیز ضمن توسعه پایدار وایجاد اشتغال در شهرستان بافت به رونق تولید ملی نیز به سهم خودکمک های شایان توجهی نماییم.

مدیر عامل شرکت گسترش صنایع و معادن ماهان، همچنین در راستای برنامه بازدیدهای دوره ای ازشرکت های تحت پوشش این هلدینگ، ازشرکت های احیاء استیل فولاد بافت، شرکت توسعه فرآوری صنایع و معادن ماهان سیرجان و جمیل کرک بافت که در استان کرمان مستقر هستند بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی گروه مالی گردشگری؛ وی دربازدید ازمعدن های ۲ و ۵ گل گهر در جریان اقدمات انجام شده برای افزایش استخراج سنگ آهن قرارگرفت و درگفت وگو با مدیران و کارشناسان این معادن به بحث و تبادل نظر درخصوص رفع مشکلات پیش رو پرداخت و راهکارهایی را برای مقابله با مشکلات موجود مطرح کرد.

خطیبی ازکارشناسان این واحد صنعتی خواست باتوجه به نیاز کشور به سنگ آهن ؛ برتلاش خود برای بالا بردن میزان استخراج بیافزایند تا در روند تولید واحدهای نیازمند به سنگ آهن خللی وارد نشود.

بنا بر این گزارش پس از این بازدید که شش ساعت بطول انجامید، مدیرعامل شرکت گسترش صنایع ومعادن ماهان و هیئت همراه در محل دفتر مرکزی شرکت ماهان سیرجان با مدیران وکارشناسان این شرکت در خصوص برنامه ها و استراتژی تولید به بحث و تبادل نظر پرداختند.