مرکز تماس
۸۸۶۱۵۳۳۱ الی ۳

مجمع عمومی فولاد بناب برگزار شد

مجمع عمومی عادی به‌طور فوق­العاده شرکت فولاد صنعت بناب در روز دوشنبه بیست‌ویک آبان ۹۷ برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی گروه مالی گردشگری در این نشست که با حضور رئیس گروه مالی گردشگری، مدیران ارشد این گروه و مدیران قبلی و جدید فولاد بناب برگزار شد؛ گزارش فعالیت هیئت­مدیره و گزارش حسابرس مستقل و بازرس قانونی در خصوص عملکرد سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند­ماه ۹۶ قرائت شد و سهامداران در جریان عملکرد این مجتمع فولادی و برنامه­های آتی آن قرار گرفتند.

در ابتدای این مجمع دکتر فاضل مدیرعامل جدید فولاد بناب با بررسی و واکاوی روند­های حرکتی و افت‌وخیز تولیدی این مجموعه درگذشته بر ضرورت اصلاح ساختار به‌عنوان مهم­ترین اولویت این مجموعه فولادی تأکید کرد. وی گفت: «اصلاح ساختار منطبق با سازوکاری منظم که با مشخص­سازی مؤلفه‌هایی چون تجمیع دارایی­ها، میزان بدهی­ها، اصلاح ساختار بوروکراتیک و نیروی فنی و انسانی حرکت آن آغاز شده است، با جدیت تمام در این مجموعه در حال انجام است و این مسیر تا افزایش ظرفیت تولیدی و بهره­وری مناسب ادامه خواهد داشت».

در ادامه این مجمع که با ارائه راهکارها و پیشنهاد‌های مالی و تخصصی توسط مدیران حاضر همراه بود، نسبت به برنامه­های آتی بحث و تبادل نظر انجام گرفت. در پایان این مجمع نیز رئیس گروه مالی گردشگری با ابراز امیدواری نسبت به آینده مجتمع­فولاد­صنعت بناب اظهار داشت «استقرار یک تیم فولادی در فولادصنعت بناب و در رأس آن آقای دکتر فاضل انتظار از این مجموعه را نسبت به گذشته بالابرده و پیامدهای مثبت این امر باید به شکلی محسوس با افزایش ظرفیت تولید، اصلاح ساختار حرکتی و رویه­های فنی و مدیریتی قابل‌مشاهده و محسوس باشد.»

وی همچنین با اشاره به اینکه مجتمع فولاد صنعت بناب به دلیل دارا بودن ظرفیت بالا و متمایز در تولید و سبد محصول می­تواند بر صنعت فولاد کشور و حتی منطقه اثرگذار باشد؛ بر ایجاد مقدمات و بستر لازم برای ورود این مجتمع فولادی به بازار سرمایه تأکید کرد.

دکتر جهانگیری افزود «لازمه موفقیت این مجموعه نظم و انضباط در حوزه­های مالی و همچنین فنی و بوروکراتیک است و در این حوزه هیچ ملاحظه­ای پذیرفته و قابل‌قبول نیست». وی همچنین با تصریح امر صادرات محوری تولید فولاد در این مجتمع، لزوم حرکت هدفمند به این عرصه را یک اصل مهم و فرصت ارزشمند برای ایجاد ارزش‌افزوده مناسب برای این شرکت عنوان کرد.

گفتنی است؛ مجتمع فولاد­صنعت بناب بزرگ­ترین تولیدکننده فولاد در بخش خصوصی کشور است که به دلیل ظرفیت تولید و کیفیت بالای محصول خود از امکان صادرات بالایی در این حوزه برخوردار است.